Azerbaycan’a FETÖ ablukası – Yeni Şafak

10857720_10204523225433389_4539610027254441330_nAzerbaycan’da faaliyet gösteren Yeni Çağ Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Agil Alesger, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Azerbaycan’da kadrolaşmasına dair yazdığı yazılar ve kitaplar yüzünden bu örgütün Azerbaycan’daki mensupları tarafından markaja alındı.

2006 yılından beri paralel yapının iç yüzünü Azeri kamuoyuna aktaran Alesger hakkında örgüt üyeleri onlarca tazminat davası açtı. Tehdit edildiğini söyleyen Alesger, Azerbaycan’da devlet kadrolarında kripto paralelcilerin bulunduğunu söyledi. Yazılarıyla FETÖ’yü rahatsız ettiğini belirten Alesger, şöyle konuştu:

GÜLEN ŞEBEKESİ SİYONİST BİR PROJE

“Ben hem ilahiyatçı hem de gazeteciyim. Fethullah Gülen şebekesiyle ilgili 2006 yılından beri yazıyorum. Müslümanlara yönelik, bu yapının içi boşaltılmış ılımlı İslam kisvesi altında siyonist bir proje olduğunu, Gülen’in faaliyetlerinin Türk ve İslam dünyasına zarar verdiğini yazıyorum. Tabi bu durum onları çok rahatsız etti. Başta örgütün Azerbaycan imamı Enver Özeren’inki olmak üzere hakkımda onlarca dava açıldı. Paralel yapı yargıda etkin. Devlet içerisine yerleştirdikleri ajanlarıyla hapse attırmak istediler, tehdit ettiler. Azerbaycan, bu örgütle Türkiye ile birlikte mücadele ediyor. Ancak kripto isimler kendini gizliyor. Çok ciddi kadrolaştılar. Burada 2 büyük holdingleri var. Zamanında birçok yere sızmışlar. Kripto ajan olarak yetiştirildikleri için kendilerini çok güzel kamufle ediyorlar.”

Agil Alesger, Azerbaycanlı ilahiyatçı ve Yeni Çağ gazetesi genel yayın yönetmeni. 2006 yılından beri gazetede Fetullah Gülen yapılanması hakkında yazılar yazıyor. Alesger’in örgütü anlattığı ‘Terörün Gülen Yüzü’ adlı bir de kitabı bulunuyor.

YENİ ŞAFAK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir