Terör`ün GÜLEN yüzü

azerbaycan_da_gulen_orgutu_aleyhine_sansasyon_kitap_yazildi_terorun_gulen_yuzu_h61471_7cbc6

Azerbaycan’da yayın yapan www.yenicag.az İnternet Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Agil Alesger Amerika’da yaşayan Paralel Yapı Örgütü lideri Fetullah Gülen ile ilgili yeni kitap yazdı.

Azerbaycan’da Gülen örgütü`ne yapılan operasyonlarda haklarında en çok yayın yapan haber sitesi olarak bilinen Yenicag.az Genel Yayın Yönetmeni Agil Alesger “Terörün Gülen Yüzü” isimli kitap yayınladı.

Bakü’deki “Kitabevim” Kitab Evi`nde imza töreni düzenleyen Alesger kitabı yazma nedenlerini ve güncelliği hakkında konuşma yaptı.

Gazeteci Yazar Agil Alesger’in yaptığı konuşmasında, Kitap, Azerbaycan’da giderek güçlenen dini terörizm dalgası ve misyonerlik faaliyetlerinden bahsediyor. Kitapta Fethullah Gülen örgütü ile ilgili bu güne kadar Azerbaycan’da yazılmayanlar konu alıyor, şeklinde konuştu.

2007 yılından itibaren Fetullah Gülen’le ilgili önemli araştırmalar yapan Alesger, ayrıca Gülen örgütünün dini alanda bölgemize ve ülkemize karşı tehditlerine de yer verildiğini, örgütün Azerbaycan’a hangi yollarla geldiğini, hangi kaynaklara sahip olduklarını ve ne tür yapılanma içerisinde olduklarını tüm ayrıntılarıyla açıklıyor, şeklinde açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan’da ilk kez böyle bir kitabın yazıldığını sözlerine ekleyen Alesger, kitabının İstanbulda basıldığını ve yakın zamanlarda Türkçe’ye de basılarak Türkiye okurları ile de buluşacağını söyledi.
“Terörün Gülen Yüzü” isimli kitabın tanıtım törenine Azerbaycan Milletvekilleri, işadamları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.