Azerbaycan’daki Gülen yapılanması deşifre oldu!

kitab_aqilAzerbaycan’da yayın yapan Yenicag.Az İnternet Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Agil Alesger Amerika’da yaşayan Fetullah Gülen ile ilgili yeni kitap yazdı.

Bakü’de imza töreni düzenleyen Alesger kitabı yazma nedenlerini ve güncelliği hakkında konuşma yaptı.

Gazeteci Yazar Agil Alesger yaptığı konuşmada, kitabın Azerbaycan’da giderek güçlenen dini terörizm dalgası ve misyonerlik faaliyetlerinden bahsettiğini ayrıca Fethullah Gülen örgütü ile ilgili bu güne kadar Azerbaycan’da yazılmayanların konu alındığını aktardı.

2007 yılından itibaren Fetullah Gülen’le ilgili önemli araştırmalar yapan Alesger, ayrıca Gülen örgütünün dini alanda bölgemize ve ülkemize karşı tehditlerine de yer verildiğini, örgütün Azerbaycan’a hangi yollarla geldiğini, hangi kaynaklara sahip olduklarını ve ne tür yapılanmaiçerisinde olduklarını tüm ayrıntılarıyla açıkladı.

Azerbaycan’da ilk kez böyle bir kitabın yazıldığını sözlerine ekleyen Alesger, kitabının İstanbul’da basıldığını ve yakın zamanda Türkçe çevirisiyle okurlarla buluşacağını aktardı.

“Terörün Gülen Yüzü” isimli kitabın tanıtım törenine Azerbaycan Milletvekilleri, işadamları, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir