Özgürüz yoksa küresel sermaye`nin esiri mi? – Agil Alesger

img_1822Bilge Hakan ne diyordu:”Titre ve kendine dön”. Sadece türkler değil, tüm Asya kendine dönmezse, Batı esaretinden kurtulamayacaktır. Siz kendinizi bağımsız devletlerin özgür vatandaşı saya bilirsiniz. Saymağa da devam edin, ama bir de bu acıdan bakın özgürlüğünüze.

Batı`nın izni olmadan ne yapabilir kendi devletleriniz? Batı şirketleri olmadan kendi yeraltı veya yerüstü kaynaklarınızı kullanabiliyormusunuz? Bu konuya gelecez. Şimdi neden birlik olma zamanı ona dönelim.

Dünya’nı kan gölüne çeviren Batı şuan kendi içinde cebelleşiyor.

Yıllarla, asırlarla Batı, insanlar yüzlerini Doğu’ya çevirmesinler diye kan gölleri yarattı. Son örnek olarak, DAİŞ`i, namı-diğer İŞİD`i örnek versek, tam yerine oturur.

Bu arada belirtelim ki, Batı’dan kastımız küresel sermaye ve onun beyin merkezi olan İngiltere ve Fransa’dır.

Doğu’nun esaretten kurtuluşu küresel sermaye ve ingiliz-fransız fitnesinden tüm dünya’nın kurtuluşu demektir.

Dün Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın “Şangay üyesi olabiliriz” sözleri bu acıdan çok önemli. Mesaj çok net: “Madam bana kendi masanızda yer vermiyorsunuz, o zaman ben de kendi masamı kurarım”.

Türkiye’nin yüzünü Batı’dan Doğu’ya, AB’den Şangay Grubu’na yönlendirmesi bu acıdan çok mühüm. Fakat Batı sonuna kadar direnecektir. Menderes’i sırf Moskova’yla ilişkiler kurdu diye asanlar 17-25 aralık ve 15 temmuz darbelerini de bu yüzden yaptılar. Yine ister FETÖ, isterse de diğer uyuyan hücrelerini Türkiye’ye musallat edib, bunun önünü kesmeye çalışacaklar.

Yeni darbelere hazırlıklı olmalı, Türkiye!

Ayrıca, üç-dört senedir söylenilen Asya ittifakı`ının tohumları sepilse, gelecek adına umutla bakmaya değecek.

Aslında buna fırsat ta doğmuş durumda. Şimdi ABD allak-bullak, Avrupa desen, her ülkesinde başka bir sorun. Küresel sermaye dediğimiz güc yaklaşık iki asırdır hiç bu kadar köşeye sıkışmamıştı.

Bu acıdan esaretten kurtulma zamanı gelmedimi, hala düşünüyorsunuz? Asya’nın kendine dönmesi ve yeraltı ve yerüstü kendi zenginliklerine sahib çıkması lazım. Hiçbir devlet kendini kandırmasın. Özgürlük ve bağımsızlık kağıt üzerinde olmuyor. Ekonomik bağımsızlık olmadan kaç bin metrakare’de insanları göreve sen atıyorsan, kaç yazar? Kendi petrolunu kendin çıkarıb, pazarlaya biliyormusun? Neden kendi topraklarından çıkan için BP’ye yüzde vermelisin? Niçin Afrika elmas ve altın rezervleri ingiliz ve fransızın kontrolunda olmalı? Niçin senin topraklarından çıkan servete karşılık maaşlı eleman olaraq, çalışasın? Küresel sermaye çalmasa, sen o toprakların ağası olursun, ağası… Çalışmak için de o küresel sermayeni kendine uşak yaparsın… Bugün sana hayal gibi gözüken aylık kişibaşına en az 10 bin dolar gelir o zaman az bile gele bilir.

Bir düşün, Rusya`ya embargolar uyğulandı. Bu kime yaradı? Aslında Rusya`ya yaradı. Kendi içinde organize oldu. Demek ki, Batı`ya kafa tutmak mümkünmüş… Yeter ki, niyetin olsun.

Niyet ettikten sonra sömürülen Afrika`da kurtulur, işgalı düşünülen Türkiye de. Yeter ki, size empoze edilen o Batı hayranlığından kurtulub, gayri-meşru cocuğu olan demokrasi`ni hakiki adillikle, Hazreti Muhammed`in Medine`yi yönettiği sistemle değişesin. Unutmayalım ki, adalet ve eşitlik hiç te Batı`nın bize empoze ettiği demokrasi değil.

Bı düzeni sonlandırmak Asya’nın elinde. Batı hayranlığından kurtumadıkca, esaret`e devam…

Tüm zenginlikler Asya’da. Tüm insan gücü Asya’da. Yeter ki, farkında olalar. Yeter ki, bu kıtayı birleştiren değerlere sahip çıkalar. İslam’a Batı’nın perspektifinden bakıb, DAİŞ olarak görmeyeler. Tam aksine Kuran’ın işık tutuğu değerlerle Küresel Sermaye’nin karşısında saf tutalar. O zaman Çin de, Rusya da, Japonya da kurtulur esaretten, Türkiye de…

Avrupa’nın, ABD’nin Küresel Sermaye’nin uşağı olmaktan kurtuluşu da Asya’nın kolundakı zincirleri kırmasından geçiyor.

Asya kurtulursa, Avrupa kurtulur…

Asya kurtulursa, Afrika kurtulur…

Asya kurtulursa, Küresel Sermaye’nin sihri bozular ve iki asırlık saltanatı yerle bir olur.

Bunun karşısını almak için 1. ve 2. Cihan savaşlarından kaçmayan Küresel Sermaye elbet ki, 3.Cihan savaşını tırmandıracaktır. Ama dünyanın en muazzam ordusuyla Kabe’yi yerle bir etmeğe gelen Ebrehe’yi düşünün. Ne oldu? Ufacık ebabil kuşları koskoca ordu’yu bitirdi. Yani, Allah istedikten sonra koskoca Nemrut bile ufacık sinekle mahvedilirse, Küresel Sermaye dediğin de kendi eliyle kendi sonunu hazırlar, merak etmeyesiniz. Asl olan Asya’nın bu sona hazır olması, bu yönde gayretler etmesi.

Yani, safın belli olmasıdır, mühüm olan. Gerisi teferrüattır ve çorap söküğü kimi devamı gelecektir…

 

Agil ALESGER

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir