‘Paralel yapı’ hakkında ilginç iddialar – A HABER- DEŞİFRE

AHABERParalel yapının üniversitede sahnelediği skandal görüntülerin yayınlandığı programa işadamları Mustafa Cem Özdemir, İmdat Aslan, Azerbaycanlı Gazeteci Agil Alesger ve Akademisyen Doç. Dr. Sebahattin Şimşir konuk oldu. Farklı meslekten dört ismin ortak öze
şte o şok edici görüntülerin ekrana geldiği Deşifre Programı’ndan satır başları…

ŞİMŞİR: ‘’ELİMDEKİ GÖRÜNTÜLERİ REKTÖRE İZLETTİM ANCAK BİR ŞEY OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ’’

DOÇ. DR. SEBAHATTİN ŞİMŞİR / AKADEMİSYEN:

Elimdeki görüntüleri gazetede yazdım ve görüntüleri Rektör’e izlettim ancak bir şey olmayacağını söyledi ve bu görüntüler yerel medyada patladı. Ama ne Rektör ne o müdür istifa etmedi. Benim üniversitedeki görevime son verdiler. Görev süremi uzatmadılar. Benim suçum neydi ki böyle yaptılar. Görüntülerdeki şahıs halkın ve medyanın baskısıyla müdürlükten alınıp üniversite bünyesinde farklı bir göreve getirildi. Bu görüntülerin es geçilmesi bu görüntüleri koruması benim zoruma gitti ve üstüne gittim.

‘’PARALEL YAPININ EMRİNDEKİ RUANDA FAHRİ KONSOLOSU BENİ TEHDİT ETTİ’’
MUSTAFA CEM ÖZDEMİR / İŞ ADAMI:

Ruanda Fahri Konsolosu beni aradı. Benden izin almadan Ruanda’da iş yapamazsın dedi. Bende böyle bir uygulama olduğunu bilmiyorum dedim ve telefonu yüzüme kapattı. Daha sonra TUSKON’a bağlı bir iş adamı beni aradı ve Ruanda’nın parasını sana yedirmem dedi ve o da kapattı. 2013 Aralık ayının altısında Spor Bakanlığı ile anlaşma yaptık stadyum inşaatı ihalesini aldık. Ancak Nisanın altısında kontrat Ruanda hükümeti tarafından iptal edildi. Ondan sonra Ankara’ya Büyükelçilik açtılar ancak Büyükelçinin de bize karşı tavır aldığını gördük. Daha sonra paralel yapının emrindeki Ruanda Fahri Konsolosu beni tehdit etti. Ruanda da tek üyeli bir paralel derneğine üye olmam istendi ama ben kabul etmedim. O andan sonra bana karşı tavır aldılar tamamen.

ASLAN: ‘’FETHULLAH GÜLEN YARGIYI BİZE KARŞI MOBBİNG ARACI OLARAK KULLANIYOR’’

İMDAT ASLAN / İŞ ADAMI VE KÖŞE YAZARI:

Sosyal medyada trol hesaplarla aşağılayıcı şekilde yüklendiler. Deşifre dışında hiç kimse bizlere sahip çıkmıyor. Paralel yapı bitmiş değil bitirmeye başlandı ancak çok az yol alınıyor. Paralel yapı dibi olmayan bir kuyu. Bu soruna bireysel bakmayın, toplumsal bir sorun, tüm ülkenin sorunudur paralel yapı. Hodri meydan diyorum biz sadece bu kanaldan konuşmuyoruz. Pensilvanya’dan ağabeyler de gelse yürekleri varsa bu kanal veya herhangi bir kanalda açık açık konuşalım. Fethullah Gülen Pensilvanya’dayken Türkiye’de çalışıyor gösterip yaşlılık maaşı alıyor. Fethullah Gülen yargıyı bize karşı mobbing aracı olarak kullanıyor.

AGİL ALESGER : ‘’SOCAR’IN İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ BİZZAT PARALEL YAPI İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYOR’’

AGİL ALESGER / AZERBAYCAN YENİ ÇAĞ GAZETESİ GEN. YAY. YÖN.:

Azerbaycan paralel yapı için önemli bir üs ve merkez haline geliyor. İlahiyatçı olduğum için üniversite yıllarında bu yapıyla çalışmaya başladım. Dinler arası diyaloğu araştırdıkça Gülen’in gerçek İslam ile alakası olamadığını gördüm. Nurettin Veren cemaati kuran kişilerden biridir yaptığı açıklamalardan dolayı susturdular ve şuanda da ceza evinde. Aşağı tabanla bir ilişkileri yoktur. İş adamları ile yüksekteki kademelerle iş yürütüyorlar.

‘’PARALEL YAPI AZERBAYCAN PARLAMENTOSUNDA DA HALA AKTİF VE DARBE YAPMAK İSTEDİLER’’

Bizi tehdit ettiler sürekli paralel yapı hakkında yazılar yazma diye. Paralel yapının Türk Dünyasına zarar vereceğini biliyoruz. Kendilerine bağlı yapıda yetiştirdikleri gençlerle Azerbaycan’da darbe yapmak istediler. Paralel yapı Azerbaycan Parlamentosunda da hala aktif ve darbe yapmak istediler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir