FETÖ lideri Fetullah Gülen Türk devletine ‘terör devleti’ dedi

MİT TIR’lara yönelik kumpasta Türkiye’yi terör devleti gibi göstermek isteyen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) lideri Fetullah Gülen’in niyeti deşifre oldu. Gülen, Rus Moskovski Komsomolets gazetesine verdiği beyanatta Türkiye’yi terör devleti olarak niteledi.

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Başkanı Vitaliy Naumkin’e konuşan Gülen, dünyanın pek çok noktasında terörizmin yaşandığını hatırlatarak, “Terörizm başka milletler arasında da var. Hristiyan dünyasında da var, Yahudi dünyasında da var. Bazen böyle işte IŞİD gibi, El-Kaide gibi terör örgütleri oluyor. Bazen de terör devletleri oluyor” dedi. İslam dünyasına bakıldığı zaman bugün terör devletlerinin bulunduğunu öne süren Gülen, “Bilmem yani kendi ülkem için aynı şeyi söylemeden hicap duyuyorum, belki mülahaza dairesini açık bırakmak lazım orada da” diye konuştu.

KENDİ MİLİTANLARINA NELER SÖYLEDİĞİNİ UNUTTU

Röportajda terör kavramını da yorumlayan paralel yapının lideri, “İnsanlara baskı oluyorsa, hürriyetler görmezden geliniyorsa, adalet yoksa, istikamet yoksa, yapmak istedikleri her şeye kanunlar uyduruyor, sonra yaptıkları şeyi yaptıktan sonra kanun çıkarıyorlarsa, bunlar da bi nevi terör sayılır” ifadesini kullandı. Gülen bu sözleriyle, devletin içine sızarak her türlü gizli sırları ifşa eden paralel yapıyı görmezden geldiğini de bir kez daha ortaya koydu.

İSLAM’IN İÇİNİ BOŞALTTI

Müslümanlığın doğru yaşanamaması nedeniyle İslam dünyasında terör yaşandığını öne süren Gülen, “Kur’an-ı Kerim’de, Sünneti Seniyye’de anlatılan ve Selefi Salihin’in anladığı manada İslam yaşanmadığından dolayı, -bağışlayın- bir kısım cahil kimseler İslam arayışına giriyorlar. Yani acaba nasıl yapsak ki, din-i mübin-i İslamı insanların hayatlarına hakim kılsak mülahazasına giriyorlar” diye konuştu. Devlet içi yapılanmasında her türlü takiyeyi yaparak dinin içini boşaltan Gülen, kendi cemaat mensuplarına “içki için, başınızı açın” gibi telkinler verdiğini de unuttu. Gülen aynı zamanda, “Dinler Arası Diyalog” projesiyle İslam’ın içinde yer almayan uygulamaları kendi cemaatine monte ederek yeni bir ‘İslam’ oluşturduğunu da görmezden geldi.

Cemil Bayık’la aynı dili kullanıyor

PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık da İngiliz The Times gazetesine verdiği söyleşide Gülen gibi bir “küresel bir ihale” aldığını gösterdi. Kandil’de Times muhabiri Anthony Loyd’a konuşan Bayık, temel hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu gösterdi. Bayık, “Erdoğan bizi yenerse, Türkiye’de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir. Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz. Eğer Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır. Erdoğan’ı ve AKP’yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir